خواندنی های تاریخی

کشور شمشیر
IMAGE

عربستان صدر اسلام، تا به هنگام حضور خلفای سه گانه همواره مرکزیت جهان اسلام را بر...
آیت الله آخوند ملامحمد کاظم خراسانی و مشروطیت ایران
IMAGE

  مرحوم آخوند، دفع افسد به فاسد کرد!    «آیت الله آخوند ملامحمد کاظم...
قبور ائمه بقیع چگونه و چندبار تخریب شد؟
IMAGE

تا پیش از تخریب و ویرانی قبور مطهر بقیع توسط وهابیت متعصب که براساس معتقدات خود،...
اگر به فراموشخانه بروید، شیر هشت ماه داده را حلال نمی کنم
IMAGE

زمانی که ناصرالدین شاه قاجار به سفر فرنگ می رفت به جز رجال و نظامیان و غیره که...
با میرزا عبدالجبار
IMAGE

سفرنامه ای است نسبتا خواندنی از سفری که حاجی میرزا جبارخان نصیر الممالک (1336 ـ 1272ق)...

جدیدترین دیدگاه ها

در آیین پایانی کنگره بین المللی امام سجاد(ع) که با حضور شخصیت های علمی و دینی جهان اسلام در محل سالن اجلاس سران کشوررهای اسلامی از زحمات حجت الاسلام و المسلمین دکتر حمیدرضا مطهری رئیس انجمن تاریخ پژوهان حوزه و مدیر پژوهشکده تاریخ و سیره اهل بیت (ع) متعلق به پژوهشگاه فرهنگ و علوم اسلامی به جهت تدوین مقاله «کرامت انسانی در سیره و سخن امام زین العابدین(ع)»، تجلیل شد.

تحقيق «میراث علمی امام سجاد (ع)» متناسب با سؤالات فرعی در چهار فصل ساختار دهی شده است در تاریخ 1394/04/07 در مدرسه عالی تاریخ و ادیان مجتمع آموزش عالی امام خمینی (ره) با نمره عالی 19 دفاع شد. تحقیق فوق توسط دانش پژوه محترم سید محمد باقر موسوی از طلاب گروه تاریخ اسلام نگاشته شده است. راهنمایی آن را حجت الاسلام والمسلمین باقری بیدهندی و داوری تحقیق را جناب آقای عباس میرزایی به عهده داشتند.

تعدادی از آثار گروه گلشن ابرار پژوهشکده باقرالعلوم(ع) در مراسمی با حضور آیت‎الله العظمی مکارم شیرازی رونمایی شد. آثار گروه گلشن ابرار پژوهشکده باقرالعلوم(ع) شامل ۷ جلد از جمله سه جلد گلشن ابرار ویژه علمای استان‌های آذربایجان شرقی و غربی و اردبیل، یک جلد گلشن ابرار بانوان ویژه شرح حال بانوان عالمه مذهب تشیع، دو جلد بازنویسی شرح حال علمای شیعه و یک جلد رفتارهای انسان‌ساز شامل خلاصه اخلاقی ۱۰ جلد گلشن ابرار است که پیش از ظهر پنجشنبه 21 خرداد با حضور شخصیت‌های حوزوی و دکتر قشقایی رئیس پژوهشکده باقرالعلوم(ع) در مدرسه علمیه امام کاظم(ع) رونمایی شد.

امام خمینی جویای احوال ایشان بود

 حجت الاسلام والمسلمین ناصر باقری بیدهندی از اساتید جامعه المصطفی و نویسنده و پژوهشگر برتر علوم دینی در حوزه علمیه قم می باشد. ایشان در این گفتگو با اشاره به اساتید و مشایخ اجازه بانو مجتهده امین، به توصیف رفتار اجتماعی و زمینه های موفقیت این بانو فاضل پرداخت.

اداره فرهنگی، تربیتی و پژوهشی مدرسه تاریخ و ادیان مجتمع آموزش عالی امام خمینی (ره ) با همکاری معاونت محترم پژوهش در روز سه شنبه 12 خرداد مطابق با 14 شعبان المعظم  همزمان با میلاد مسعود یگانه منجی عالم بشریت حضرت حجه ابن الحسن العسکری حضرت امام مهدی (عج) اقدام به برگزاری نشست علمی با موضوع آسیب شناسی مهدویت نمود. در این نشست با شکوه و فاخر حضور چشمگیر همکاران، اساتید، فضلا و طلاب از کشورهای مختلف در خور توجه بود.

حاضرین در سایت

ما 812293 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدیدکنندگان

2331888
امروز
دیروز
This Week
Last Week
This Month
Last Month
بازدید کل
1126
2878
16293
23099
30780
2205276
2331888

Your IP: 18.208.126.130
2020-07-09 08:56:24

ورود کاربران

برای استفاده از امکانات سایت مانند ارسال و پیگیری مقالات ، دانلود کتب و نقشه ها و دریافت خبرنامه سایت باید در سایت عضو شده، با نام کاربری خود وارد شوید!